Dopřejte svým koním pohodlí při odpočinku i práci

Paddock ECORASTER

Pro každého jezdce je kůň nejen zvířetem, ale přímo parťákem v dobrém i zlém. Chceme pro něj jen to nejlepší a děláme pro to vše. Bezpečí při práci i odpočinku je tak na prvním místě, proto věnujeme péči i tomu, po jakém povrchu se kůň pohybuje.

Nohy jsou pro koně velmi důležité a to ať už máte ustájeného národního šampiona nebo se jezdectví věnujete jen rekreačně. Jakékoli zranění nohou vyřadí koně z provozu na dlouhou dobu a proto se snažíme všemi způsoby, aby k nim nedocházelo.

To, kde se kůň pohybuje a na jakém povrchu je základem pro zdraví nohou a kopyt. Tvrdé povrchy jim z dlouhodobého hlediska nesvědčí, stejně jako stání v mokru nebo blátě.

Jizdárna před realizaci

Všichni, kdo se kolem koní pohybují, znají nazpaměť možné problémy s kopyty a zraněními, která můžou ze špatného povrchu vzniknout. Ideální je povrch takový, který propouští vodu a nevznikají tak louže a bahnitá místa a zároveň je dostatečně pevný, aby se kůň nebořil a mohl se věnovat tomu, čemu je potřeba.

Moderní povrchy ECORASTER jsou skvělým řešením pro bezpečnost i pohodlí koní na jízdárně, v paddocku i při cestě z výběhu. Plastové dlaždice lze spojovat a vysypávat materiálem podle potřeby.

Krytá nebo venkovní jízdárna potřebuje dobrý povrch pro pohyb koně i veškerou práci s ním. Riziko je vysoké zvlášť u venkovních jízdáren a kruhovek, kde po dešti může vznikat bahno a hrozí tak uklouznutí a zranění. Pomalý klus i cval, odrazy při skoku i jemné doskoky a mnoho dalších věcí musí povrch jízdárny zvládnout a přitom být bezpečný pro koně.

Systém ECORASTER umožňuje zpevnění povrchu a perfektní uzamčení jednotlivých dlaždic k sobě díky inovativnímu systému zámků. To v praxi znamená, že se dlaždice nikam nepohnou, nebudou mezi sebou vytvářet mezery nebo se různě deformovat a ohrožovat tak koně v přirozeném pohybu. Naopak umožní zpevnění povrchu a zároveň díky drenážní funkci i odvod dešťové vody do půdy.
Celý systém pro jezdectví byl vyvinut ve spolupráci s odborníky a s ohledem na potřeby koní, máte tak jistotu, že pro ty své děláte jen to nejlepší.