FAQ ECORASTER: nejdůležitější otázky a odpovědi

Ano, provozujeme jedno z nejmodernějších zařízení na zpracování plastů na světě. Naše dlažba je ekologicky neutrální a je vyvíjena a vyráběna v Německu. Dbáme na použití recyklovatelných materiálů z celé Evropy (i z ČR) a zároveň na další recyklovatelnost našich výrobků. Tímto způsobem ušetříme ročně více než 25 000 t CO2 a staráme se tak o trvale udržitelné zdroje.

Na výrobky ECORASTER poskytujeme záruku 20 let a jako výrobce a současně zpracovatel vstupních surovin můžeme garantovat vysokou i stálou kvalitu. Naše dlažba je vyráběna z recyklovatelného LDPE, díky čemuž je nerozbitná, odolná proti vlivům počasí a UV záření. Zároveň je ekologická a je certifikovaná i k použití v ekologicky chráněných oblastech.

Ano, po systému ECORASTER lze bez problémů jezdit. V závislosti na podloží a výplni byla dlažba testována zkušebním ústavem TÜV na zatížení až 800 tun na jeden metr čtvereční. Po dlažbě ECORASTER lze jezdit ihned po pokládce, i když ještě není vyplněna, což značně ulehčuje její následné vyplnění.

Ano. Na klasicky zpevněné ploše ECORASTER, kde více než 95 % tvoří otevřený povrch, totiž nemůže docházet k tvorbě vodního sloupce.

Ano, sníh lze ze zpevněných ploch ECORASTER odstraňovat posypovou solí, zametáním, pluhem nebo kartáčovým válcem či frézou.

Ano, ale za určitých okolností mohou vznikat nerovnosti, které budou kopírovat nesrovnaný terén.

Ne, struktura dlažby ECORASTER má velký počet dilatačních spár, díky kterým je stavba obrubníku zbytečná. Nemusíte mít ani obavu, že se Vám budou jednotlivé dlaždice rozjíždět. Každá dlaždice je opatřena zámky, které spojí povrch do jednoho celku.

Než přesně stanovíte, kolik je potřeba štěrkodrti, štěrku apod., měli byste nejprve přesně zjistit výšku plochy. U větších ploch byste měli pracovat s nivelačním přístrojem nebo laserem. Spotřebu výplně dlažby spočítáte takto:

0,95 x plocha x výška dlažby = m³

Pro plochy, po kterých jezdí převážně nákladní vozidla a těžké náklady (např. vysokozdvižné vozíky, točny), doporučujeme položit ECORASTER E50 s 1-2 cm šterkodrti navíc.

Ano, ECORASTER je téměř jednodruhový recyklovaný výrobek z LDPE plastu, neutrální k životnímu prostředí.

Ne, ECORASTER nelze kombinovat s cizími produkty a lze jej rozšiřovat pouze s originálním příslušenstvím.

Ano, dlažbu ECORASTER lze bez problému demontovat a použít pro zpevnění jiné plochy.

Nenašli jste svou otázku nebo nebyla odpověď dostačující?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme. Kontakt

PORADÍME VÁM

Napište nám. Rádi vám předáme naše zkušenosti a představíme všechny možnosti vhodné pro váš individuální projekt. Nezávaznou nabídku vám připravíme přímo na míru.

PRODUKTY
SLUŽBY
Kontakt