Jak si upravit okolí domu jednoduše a rychle

Novostavby a také moderně stavěné rodinné domy se často nachází na pozemku, kde ještě nestihly vyrůst stromy ani zde není založená okrasná či užitná zahrada. Přesto ale chceme okolí domu užívat pro práci i odpočinek a zábavu. 

ECORASTER BLOXX A E50

Stejný problém však můžeme řešit i u starší zástavby, kde naopak již dvůr nebo příjezdová cesta mají nejlepší léta za sebou a musíme tak uvažovat nad novým řešením. Ideální pro oba případy jsou zatravňovací dlaždice ECORASTER, které rychle a jednoduše promění okolí domu i starou cestu v moderní a užitnou plochu. Snesou vysokou zátěž, mají dlouhou životnost a vyplnit je lze různými materiály podle toho, co od nich požadujeme. Pro příjezdové cesty a parkovací stání jsou vhodnou výplní betonové dlaždice, naopak do okolí domu a terasy se více hodí zatravnění. Systém ECORASTER má integrovanou drenáž a tak se může dešťová voda přirozeně vsakovat do půdy, což je řešení šetrné k přírodě a u zatravněných úseků samozřejmě poskytuje také vláhu pro trávu a její růst. 

ECORASTER BLOXX a E50

Samotná pokládka dlaždic je snadná a rychlá a zvládnete ji svépomocí. Plastové dlaždice jsou již dodávány sestavené do vrstev, jedna vrstva odpovídá přibližně 1,33 m² a není tak problém položit velkou plochu v krátkém čase. Povrch pod dlaždicemi nemusí být naprosto rovný, naopak, systém ECORASTER si poradí i s nerovným terénem. Podklad je nutné upravit dle zvolené výplně po jeho úpravě již můžete přejít k pokládce. Inovativní systém zámků zajistí pevné spojení jednotlivých sestav k sobě a tak zpevnění celé plochy, není proto nutný ani obrubník či jiné zakončení, dlaždice u sebe drží pevně a nerozjíždí se. Tam, kde je potřeba, si můžete tvar jednoduše přizpůsobit pomocí přímočaré pily a dlaždici přeříznout a zarovnat tak, jak potřebujete. Pak již jen stačí doplnit zvolenou výplň a těšit se z dobře odvedené práce a zároveň nové plochy pro praktické využití i odpočinek.