McDonald’s staví ekologicky s ECORASTER produkty

Mc Donalds v benátkach nad Jizerou s ECORASTER BLOXX

V září loňského roku otevřel McDonald’s svou pobočku v Benátkách nad Jizerou. Ačkoli to může být pro někoho běžná zpráva, tato provozovna je však nejekologičtější restaurací v České republice.

Tento již 112. McDonald’s v České republice se stává symbolickým díky své ekologické šetrnosti. K tomu, aby se tak stalo, využívá výkonnou fotovoltaiku, která zajistí celoroční spotřebu chladících a mrazících místností. Navíc jsou pro zákazníky k dispozici čtyři dobíjecí stanice pro elektromobily a nízkoenergetické osvětlení pomáhá snižovat spotřebu elektrické energie.

McDonald’s také zavedl sběr dešťové vody, pro který použil produkty ECORASTER BLOXXčervenou betonovou výplní. Parkovací plochy o rozloze 650 metrů čtverečních jsou plně propustné, což umožňuje zachytit dešťovou vodu a využít ji k zavlažování, přičemž její přebytek putuje do půdy. “Jsme nadšeni, že naše produkty jsou součásti ekologické výstavby společnosti McDonald’s a my měli možnost se již po nekolikáté jejich dodavateli.” odpověděl Ladislav Gál, obchodní ředitel společnosti ECORASTER, na otázku jak hodnotí již druhé parkoviště z ECORASTRU pro společnost McDonald’s v České republice.

MCDONLADS ECORASTER

Pokládání ECORASTER BLOXX je velmi jednoduché a rychlé. Na nosnou a drenážní vrstvu se připraví vyrovnávací štěrková vrstva, která zajistí pevnost a rovnoměrnost podkladu. Na tuto vrstvu se následně přímo pokládá plastová drenážní dlažba ECORASTER BLOXX, která má drenážní systém pro odvodnění. Po položení dlažby se BLOXX vyplní betonovými bloky, které zajišťují stabilitu a pevnost.Výsledkem je plně propustný povrch, který dokáže snadno odvádět dešťovou vodu z povrchu a zabránit tak vzniku louží a lokálních povodní.

ECORASTER BLOXX je ideální volbou pro ty, kteří hledají snadnou a rychlou metodu pro vytvoření plně propustného povrchu. Díky tomuto produktu je možné snadno vytvořit odvodňovací systém pro parkovací plochy, cesty a další povrchy.

MC Donalds v benátkach nad Jizerou

McDonald’s tak přispívá ke zlepšení ekologie a vrátil alespoň část toho, co od přírody už dlouho čerpáme. Pokud Vás tento způsob ekologického řešení zaujal a plánujete realizovat svůj vlastní “zelený” projekt, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@ecoraster.cz nebo na telefonním čísle +420 777 765 606.