Zatravňovací dlažba ECORASTER pro ideální zelený povrch

Zatravňovací dlažba ECORASTER pro parkovací místo.

Vysoce odolná zatravňovací dlažba ECORASTER z nerozbitného plastu skvěle zpevňuje půdu a snese vysokou zátěž. Je vynikajícím mnohostranným produktem pro vytvoření funkční zatravněné plochy, která bude sloužit jako chodník, příjezdová cesta, parkoviště nebo půda pro hospodářská zvířata.

Plastová dlažba předčí beton ve všech směrech

Když se řekne zatravňovací dlažba, člověku se vybaví betonové dlaždice s otvory, kterými prorůstá tráva. S betonem však ECORASTER nemá nic společného. Velmi jednoduchý systém tvoří plastové dlaždice, které mají oproti betonu spoustu výhod. Mnohostranné využití nám umožňuje vytvořit zatravněnou plochu pro chodník, příjezdovou cestu, parkovací plochy, golfová hřiště, ale také pro koně nebo dobytek. Díky propustnosti udrží povrch bez kaluží nebo vyjetých stop. Využití je natolik univerzální, že si ECORASTER našel své zákazníky u domácností, průmyslových firem, zemědělců, hasičů i měst. 

Beton je už dávno přežitým materiálem. Zadržuje vláhu a ochuzuje trávu o cenné živiny. V létě se navíc rozpaluje, voda se z půdy rychle odpaří a místo trávníku zbyde jen poušť. To se u plastové dlažby stát nemůže. Vláha se naopak drží v zemině a v parném létě pomáhá ochlazovat okolí. A kdo netouží po zeleném dvorku, může síť vyplnit třeba kačírkem nebo do části zasadit betonové bloky.

ECORASTER E50 v kombinaci s ECORASTER BLOXX

Snadná pokládka během pár chvil

Hlavní předností je samotná pokládka. Ukažme si to na příkladu instalace příjezdové cesty. Nejdříve upravíme plochu vrstvou struskoviny nebo kameny větší frakce o síle asi třiceti centimetrů a zhutníme. Poté klademe plastovou mříž, jejíž díly se k sobě připevňují zacvaknutím zámků.

Pokládka je velmi jednoduchá a rychlá. Během hodiny je možné položit až osmdesát metrů čtverečních. Dokonce i tvar dlaždic lze přizpůsobit uříznutím flexou. Nakonec se jednolitá plocha pouze zasype kačírkem nebo půdou a je hotovo. Není potřeba ani žádných betonových obrubníků, pro které je nutné získat stavební povolení. Materiál ovšem předčí i svou odolností. Ani při odklízení sněhu není nutné dbát vyšší opatrnosti. Můžeme být zcela bez obav, protože běžná údržba dvorku dlaždicím vůbec neublíží. Radlice sněžného pluhu pouze kloužou po povrchu plastové mříže a nijak ji nepoškodí.

Jednoducha pokládka zatravňovací dlažby ECORASTER

ECORASTER myslí ekonomicky i ekologicky

Na trhu je několik druhů dlaždic ECORASTER pro různá využití. Komponenty o výšce 30 mm jsou vhodné pro stavbu chodníků, o výšce 40 mm jsou určeny pro příjezdové cesty a parkovací stání osobních nebo nákladních automobilů do 2,5 tuny, pro maximální zatížení jsou k dispozici dlaždice o výšce 50 mm. 

ECORASTER- zatravňovací dlažba- ECORASTER E50- využití v praxi
ECORASTER E50 v kombinaci s ECORASTER Bloxx

Betonové bloky na první pohled vychází levněji. Při srovnání ale musíme vzít v potaz, že nekupujeme dlažbu, kvůli které je potřeba na základě stavebního povolení vybetonovat obrubník a pokládka je rychlejší a jednodušší. Stačí si jen změřit plochu a komponenty objednat v eshopu . Zpevňovací systém ECORASTER se vyrábí v Německu z recyklovaného plastu a nezatěžuje životní prostředí. Materiál odolává UV záření, a tak ani na přímém slunci nevydává žádný zápach a nehrozí mu rozpadnutí. Jeho důmyslné tvarování také zajišťuje, že se ani při vyšších teplotách neohýbá a nezvedá. Výhradní dovozce firma DOVA proto zaručuje kvalitu produktu po úctyhodných dvacet let.